Stručna neuropedijatrijska skrb za razvoj dječjeg živčanog sustava.

Naš stručni tim neuropedijatara posvećen je pružanju visokokvalitetne medicinske skrbi i podrške djeci s neurološkim poremećajima, od novorođenčadi do adolescenata. Neuropedijatrija je grana pedijatrije koja se fokusira na dijagnozu, liječenje i praćenje djece s različitim neurološkim poremećajima, uključujući epilepsiju, cerebralnu paralizu, autizam, ADHD, poremećaje u razvoju i druge neurološke stanja. Naša misija je pružiti sveobuhvatnu skrb koja obuhvaća procjenu, dijagnostiku, terapiju i dugoročno praćenje svakog djeteta s neurološkim poremećajem. Koristeći najnovije medicinske tehnologije i terapijske pristupe, radimo s roditeljima i djetetom kako bismo osigurali najbolje moguće rezultate.

U našoj praksi nudimo širok spektar usluga, uključujući neurološki pregled, EEG, MRI i druge dijagnostičke testove, terapiju lijekovima, terapiju govora, fizikalnu terapiju, radnu terapiju i terapiju ponašanja. Svaki tretman prilagođen je individualnim potrebama i ciljevima djeteta. Naš tim se sastoji od stručnjaka s dugogodišnjim iskustvom u radu s djecom s neurološkim poremećajima, te smo posvećeni pružanju podrške ne samo djetetu već i njihovim obiteljima. Razumijemo izazove s kojima se suočavaju roditelji i radimo zajedno kako bismo osigurali najbolji mogući tretman i podršku za svako dijete.

Pozovite nas i jednostavno zakažite termin

Naša vrata su uvijek otvorena za vaše zdravstvene potrebe. Jednostavno nas nazovite i rezervirajte svoj termin kako biste dobili brzu i pouzdanu medicinsku skrb.

Često postavljana pitanja

Najčešći neurološki poremećaji u djece uključuju epilepsiju, cerebralnu paralizu, autizam, ADHD, migrene, neurološke poremećaje u razvoju i genetske neurološke bolesti. Dijagnoza se postavlja na temelju detaljne anamneze, neurološkog pregleda i dijagnostičkih testova kao što su EEG, MRI ili genetski testovi.

Simptomi neuroloških poremećaja mogu se manifestirati na različite načine ovisno o vrsti poremećaja i dobi djeteta. Primjerice, simptomi cerebralne paralize mogu uključivati ​​probleme s kretanjem i mišićnim tonusom, dok se simptomi autizma mogu manifestirati kao poteškoće u socijalnoj interakciji i komunikaciji.

Terapijske opcije za liječenje neuroloških poremećaja u djece uključuju farmakoterapiju, terapiju govora, fizikalnu terapiju, radnu terapiju, terapiju ponašanja i, u određenim slučajevima, kirurške zahvate.

Dijagnostička ispitivanja koja se često koriste u neuropedijatrijskoj praksi uključuju EEG (elektroencefalografiju) za procjenu električne aktivnosti mozga, MRI ( magnetska rezonancija) za slikovnu dijagnostiku mozga i kralježnične moždine te genetske testove za identifikaciju genetskih uzroka neuroloških poremećaja.

Razvoj djeteta s neurološkim poremećajima može se potaknuti kroz terapiju koja je prilagođena individualnim potrebama djeteta. To može uključivati ​​terapiju igrom, vježbe za jačanje mišića, vježbe za poboljšanje koordinacije ili terapiju koja potiče razvoj govora i jezika.

Najnovije medicinske tehnologije i terapijski pristupi uključuju razvoj novih lijekova, terapija genima, primjenu robotske tehnologije u rehabilitaciji, kao i korištenje virtualne stvarnosti za terapiju djece s neurološkim poremećajima.

Roditelji se mogu pripremiti za posjet neuropedijatru prikupljanjem relevantnih informacija o djetetovom zdravstvenom stanju, razvoju i simptomima koje su primijetili. Tijekom konzultacija, očekuju se detaljni razgovori o povijesti bolesti djeteta i izvođenje neurološkog pregleda.

Moguće komplikacije neuroloških poremećaja u djece mogu uključivati ​​progresiju simptoma, komplikacije vezane uz terapije, psihosocijalne izazove i promjene u kvaliteti života djeteta. Upravljanje komplikacijama zahtijeva multidisciplinarni pristup i individualiziran pristup liječenju.

Kvaliteta života djeteta s neurološkim poremećajima može se poboljšati kroz podršku obitelji i zajednice. Roditelji mogu pružiti ljubav, podršku i sigurno okruženje za dijete, dok zajednica može pružiti resurse, obrazovne programe i prilike za socijalizaciju.

Dugoročne prognoze za djecu s neurološkim poremećajima variraju ovisno o vrsti i težini poremećaja, pravovremenosti intervencija i podršci koju dobivaju. S pravilnim liječenjem i podrškom, mnoga djeca s neurološkim poremećajima postižu značajan napredak i imaju kvalitetan život.